A webshop-ban sütiket (cookie-kat) használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk Vásárlóinknak. További információért kattintson az Adatvédelmi nyilatkozat menüpontunkra. A Blueberry-Webshop a Facebook remarketing rendszerét is használja, melynek alapja, hogy a Webshop oldalaira érkező látogatókat, vásárlókat később a Facebook oldalain személyre szabott hirdetésekkel kereshessük fel.

A 10 leggyakoribb hiba, amit a bőrápolás során elkövethetsz

A 10 leggyakoribb hiba, amit a bőrápolás során elkövethetsz

 

Ezeket elkerülve máris sokat tettél az egészséges és szép bőrállapotodért!

 

1, Felületes arctisztítás

Ez azt jelenti, hogy kimarad a vízzel való hagyományos arcmosás és csak egy törlőkendővel van áttörölve az arc. Ez abból az igényből (inkább igénytelenségből) jön, hogy intézzünk el mindent egy csapásra, tudjuk le minél hamarabb, minél egyszerűbben. De az arctisztítás nem az a tevékenység amit érdemes leegyszerűsíteni, mert ez a bőrápolás alapja. A szennyezett bőrön nem vagy alig tudnak felszívódni a hatóanyagok és egyetlen smink sem fog szépen mutatni, ha a bőröd nem tiszta. Tehát sminklemosás, arcmosás vízzel és gyengéd arctisztítóval, alapos öblítés.

 

2, Micellás víz a bőrön marad

Bár sok reklámban elhangzik, hogy nem kell lemosni, de jól jegyezd meg a micellás vizet mindig le kell öblíteni tiszta vízzel. Nem az a célja, hogy a bőrt ápolja, hanem csak a tisztítás, sminklemosás. A természetes összetételű termékeket is lemossuk, hát még a drogériás változatokat.

 

3, Nem használsz arckrémet

Bár először meglepett, de ma már arcizmom sem rándul amikor valaki azt mondja nem használ krémet. Lehet jobb mintha rosszat, azaz nem a bőrállapotnak megfelelőre esik a választás, de azért nem javaslom, mert a bőrnek bizony kell a külső támogatás, védelem, annyi behatás éri: szennyeződések, szél, hideg, meleg, pára,  Eltolódik a bőr egyensúlya a táplálkozás, stressz, hormonok és a külső behatások hatására. Ezért aztán 30 évesen inkább zsírosabb vagy vegyes a bőr állapota, míg 40 felett már gyakran száraz. Elmondható, hogy minden életkorra jellemző a vízhiányos bőr.  A különböző évszakokban is más és más a bőr igénye. Nyáron a könnyebb krémeket kedveljük, amint beköszönt a hideg inkább a testesebb, táplálóbb krémeket. Használj tiszta vizes permetet a hidratálókrém alá, ezzel kívülről segíted a vízpótlást. Erre tedd a hidratálókrémet és a szérumot. 

 

3, Csak tiszta növényi olajok kozmetikumként való használata

Ezzel a másik véglettel is gyakran találkozom, amikor valaki büszkén mondja, hogy csak tiszta, hidegen préselt növényi olajat ken a bőrére. Ez bizony édes kevés a bőrnek, tudva, hogy gyakorlatilag minden bőr vízhiányos. A tiszta olaj így inkább szárít mint hidratál. Amennyiben használsz vizes permetet és rá egy hidratálót és erre kerül az olaj, akkor jó lehet, de érdemes ilyenkor is olajkeveréket használni, ami nem csak egy növény olaját tartalmazza, mert nem biztos, hogy a bőrödnek folyamatosan arra az egy hatóanyagra van szüksége. Ha eltaláltad, egy ideig jó lehet, de nem hosszútávon.

 

4, Toxikus kozmetikumok használata

Tipikus, sajnos a könnyen elérhető, mindenhol kapható kozmetikumok 99%-a ilyen. A valóban tiszta krémeket nem a nagy kozmetikum brandek gyártják, hanem kisebb manufaktúrák, üzemek.  A reklámokban kiemelnek egy-egy hatóanyagot és hozzáadagolják tucatnyi káros, szintetikus összetevőhöz. És elhiheted, hogy még a természetes olajokból sem a legkiválóbb minőség kerül a tégelyekbe. Apropó, árulkodó jel lehet a tégelyes kiszerelés, mivel abba belenyúlva rengeteg bacit juttatunk a termékbe, ezért ezek tele vannak tartósítókkal, amik segítségével még így is évekig megőrzi, színét, illatát, állagát. A toxikus összetevők nem csak a bőrödnek ártanak, hanem a szervezetbe jutva folyamatosan terhelik az immunrendszert. Épp ezért érdemes megtenni mindent annak érdekében, hogy teljesen elkerüljük ezek folyamatos utánpótlását.

 

5, Toxikus sminkek használata

Pont mint az egyéb kozmetikumoknál a sminkek tulajdonképp mesterséges színek, illatok és olajok, petrolkémiai alapanyagok és tartósítók keveréke. Ezért szaporodtak el jelentősen az érzékeny bőrök, allergiás tünetek, viszkető, pirosodó, könnyező szem. Az alapozóktól eltömődött pórusok, pattanások, mitesszerek. Sokan pont ezért nem szívesen sminkelnek. Ha valakit megkérdezel mi jut eszébe egy alapozóról, biztosan benne lesznek a következő fogalmak: maszk, fullasztó, mű és ez nem véletlen. 

 

6, Illóolajok, parfümök a kozmetikumban

Ezek az illatosító anyagok, amik gyakran befolyásolják a vásárlást a kozmetikumokban kifejezetten veszélyesek lehetnek. A parfümök maradandó foltokat, májfoltot, elszíneződéseket okozhatnak a bőrön a nap hatására. Ezért nyáron a parfümöt inkább a ruhára fújjuk. Itt jegyzem meg, hogy a bio termékeknél is parfüm szóval jelzik az illatosító anyagokat a termékekben, de minősített bio termékeknél ez mindig természetes anyagot jelöl. Viszont a természetes illóolajok is okozhatnak maradandó foltokat, főleg a citrus félék, erre mindenképp érdemes odafigyelni. 

 

7,   Napvédelem hiánya

Védekezz a káros UV sugarak ellen, fizikai fényvédőt tartalmazó természetes krémmel. A kémiai fényvédőt érdemes elkerülni, mert bár sokaknak kényelmesebb a használata, de nagy ára van ilyen vegyi anyagokat juttatni a bőrbe. A fizikai fényvédőkből is vannak már könnyű változatok, amik nem hagynak fehér nyomot a bőrön. Sőt van zselés, vizes bázisú is. Ezeket smink alá is nyugodtan használhatod.

 

8,   Túlzásba vitt hámlasztás, radírozás

A bőr felső rétegét maximum hetente egyszer érdemes finoman hámlasztani. A túlzott hámlasztás károsítja a bőr felső rétegét és a sérült bőrön könnyen megtelepszenek a kórokozók. Kerüld a házilag összekeverhető, mostanában divatos DIY sós, cukros radírok használatát, ezek nagyon durva szemcsék, amikkel szó szerint felszántod és összekarcolod bőröd!

 

9,   A bőr drasztikus nyújtása sminklemosásakor, törölközéskor

Sokszor látom, amikor a vendégeink letörlik a sminkjüket, hogy közben húzzák-nyújtják a bőrt. Erre érdemes odafigyelni, mert a szem körül például nagyon vékony a bőr és tényleg ki lehet nyújtani, ami ugye nem cél. Bánj finoman, gyengéden a bőröddel arcápoláskor.

 

10,  Önmagunkat bántó szavak, gondolatok

Lehet, hogy meglepődsz, de ez is számít. A hozzánk betérőktől még soha nem hallottam, hogy a tükörbe nézve ezt mondják: de jól nézek ki! (Smink worksop után már igen) Tudod, hogy minden energia, ha ezzel nem tudsz azonosulni, vagy hiába mondanád nem érzed igaznak, akkor legalább próbáld úgy hogy azt mondod: egyre jobban és jobban nézek ki. Hidd el az univerzum mindenben igazat ad neked. Tehát ha azt gondolod és érzed, hogy szörnyen nézel ki akkor is igazad van, de ha azt, hogy napról-napra jobban nézek ki, akkor is igazad lesz, te választasz, mint mindig. Legyen a tükör a barátod!

 

 

 

Az oldal tetejére